Emeklilerin beklediği haber geldi, maaşlara seyyanen zam geliyor

Emekliler bir süredir maaşlarına artış yapılmasını talep ediyorlar. Nitekim mevcut şartlarda bu taleplerinde son derece haklılar.

Peki yakın zamanda emekliler için bir zam olacak mı? Hemen cevaplayalım. Evet.

Emekli maaşları Temmuz ayında güzel bir zam alacak. Bunu zaten biliyoruz. Peki bu zamma ne kadar seyyanen zam eklenecek? Bu soru işareti de netlik kazanmaya başladı.

Hali hazırda emekli maaşlarına Temmuz ayında enflasyon farkı kadar zam uygulanacak. Bu da yüzde 20 ile 25 arasında olacaktır. Asıl önemli olan ise seyyanen zam kısmı.

Zaten seçimlerden önce Temmuz ayında emekli maaşlarında bir düzeltmeye gidileceği belirtilmişti. Bu düzeltmenin seyyanen zamla olacağı da biliniyor.

Daha önce memurlar için yaklaşık olarak 8.000 TL’lik seyyanen zam yapılmıştı.

Şimdi de belli bir oranda emekliler için seyyanen zam yapılması bekleniyor. Asıl önemli soru ise bu oranın ne kadar olacağı. Nitekim bu oran netleşmiş durumda.

Peki emekliler Temmuz ayında enflasyon farkına ek olarak ne kadar zam alacaklar.

Kulis dedikodularına göre, emeklilere az da olsa seyyanen zam verilecek. Yani emekliler sadece enflasyon farkına mahkum kalmayacaklar.

Seyyanen zammın muhtemelen 3.000 TL civarında olması bekleniyor. Elbette kesin ücreti Haziran ayında yapılacak olan açıklamayla öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir